Klucz do Budowania Listy Kontaktów

[headline_tahoma_extra_large_left color=”#000000″]Klucz do Budowania Listy Kontaktów[/headline_tahoma_extra_large_left]

Paweł GrzechProwadzenie listy mailingowej staje się coraz bardziej oczywistym biznesowym standardem. Zalety prowadzenia własnej listy adresowej docenili nie tylko przedsiębiorcy ściśle związani z Internetem, ale także właściciele sklepów stacjonarnych.

Wraz z rosnącą ilością prowadzonych przez różne osoby list – rośnie też trudność pozyskania jednego subskrybenta. Czytelnicy portali (także Twojej strony www) nie zostawiają chętnie swojego adresu e-mail. Robią to tylko wtedy, gdy wiedzą, że dzięki temu coś uzyskają. Owo „coś” jest kluczem do budowania listy adresowej z sukcesem. Musisz zatem umiejętnie przedstawić korzyści, jakie płyną z bycia na Twojej liście adresowej.

 

Jak zachęcać ludzi do zapisania się na listę?

Pokaż korzyści! Najbardziej popularną metodą jest obietnica (widoczna przy formularzu zapisu), że w podziękowaniu za zostawionego maila wyślesz danej osobie darmowy raport lub bezpłatnego ebooka.

Analogicznie działa informacja, że na maila zostanie wysłany np. specjalny kupon rabatowy. Możesz też informować o promocjach lub dostarczyć ciekawy kurs e-mail za darmo. Pamiętaj jednak, że cokolwiek obiecasz przy zapisie – musisz się z tej obietnicy wywiązać. Inaczej nie będziesz miał, jak zarabiać na liście kontaktów, ponieważ nikt z subskrybentów nie zaufa Ci.

Inną popularną formą jest blokowanie dostępu tylko dla subskrybentów. Zablokować możesz całość strony (widoczne są tylko np. wstępy do artykułów) lub najbardziej popularną jej część. Reguła niedostępności zawsze sprzyja sprzedaży, pomaga także budować szybciej listę mailingową.

 

Jakich narzędzi używać do budowania listy kontaktów?

Prowadzenie listy kontaktów to spore wyzwanie. Na samym początku najlepiej poznać narzędzia, które w łatwy sposób pozwolą Ci zarządzać Twoją listą i wysyłką maili. Nie wyobrażam sobie, by robić to przy użyciu standardowych programów pocztowych, gdyż nie są one z reguły przygotowane do obsłużenia tysięcy maili. Czas zatem zainteresować się autoresponderem.

A więc, zobacz:

 

Jak działa wielokrotny autoresponder?

Jest to narzędzie, które zbiera i przechowuje twoją listę kontaktów. Pozwala on także na kolejkowanie wiadomości wysyłanych do wszystkich osób na liście. Możesz ustawić jedną wiadomość, która będzie mailem powitalnym nowych subskrybentów i ona zawsze będzie wysyłana automatycznie zaraz po zapisaniu się na Twoją listę.

Nie ma znaczenia, kiedy nowa osoba zapisze się na Twoją listę, niczego nie musisz pilnować – wszystko dzieje się automatycznie. Ty w tym czasie możesz spać lub zajmować się innymi sprawami.

W taki sam sposób ustalasz drugą wiadomość i każdą następną (wraz z informacją, w jakich odstępach czasowych mają być wysyłane). Dzięki autoresponderowi masz pewność, że każda osoba na Twojej liście dostała wiadomości dokładnie w takiej kolejności, jak to zaplanowałeś. Wiadomości będą dodawane wg ilości dni, jakie subskrybent jest na liście, a więc: wiadomość wysłana dzień po zapisie, trzy dni po zapisie, pięć dni…

Warto poszukać takiego autorespondera, który oprócz kolejkowania wiadomości umożliwia także wysłanie natychmiastowego mailingu do wszystkich osób z listy (albo do części z tych osób).

Pamiętaj, że używając takiego narzędzia musisz umożliwić czytelnikom wypisanie się z Twojej listy kontaktów. Musisz mieć także swoją własną politykę prywatności. Są to elementy wymagane przez polskie prawo.

 

__________________________________________________________________________

OSTRZEŻENIE! Ten niezwykły system zmieni wszystko w Twoim
podejściu do budowania listy i zarabiania w Programach Partnerskich
NA ZAWSZE…

Tutaj Jest Dostęp Do Bezpłatnego Systemu:

Pobierz przez facebook, aby poznać wszystkie sekrety
zarabiania przez Internet:

budowa listy kontaktów

lub kliknij tutaj i podaj swój adres e-mail, abym
mógł wysłać Ci dostęp